HAKKIMIZDA

AKTİVİTELERİMİZ

FOTO GALERİ

İLETİŞİM
 
 
 
AKTİVİTELERİMİZ

 
FITNESS
      Fitness kelime anlamı olarak "Sağlıklı ve formda olmak"tır. Bir çok egzersize dayalı bir spordur. Diğer bütün sporlardan farklı bir hedef olarak, bütün kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün sporlar dallarında fitnessta kullanılan egzersizler yer alır yahut bir spor dalına özel bir egzersiz fitnessta yer alabilir. Çünkü her spor dalında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için yapılan egzersizlerin pek çoğu fitness egzersizleri olarak da kullanılmaktadır.
 
         
PİLATES
      Pilates'de her bir egzersizin çok kez tekrarı yerine daha az sayıda, tam, kontrol ve belirli bir biçim içinde uygulanması tercih edilir. Joseph Pilates 500 belirli egzersiz tasarladı. Ona göre zihinsel ve fiziksel sağlık birbiri için gerekliydi. Hareketler akıcıydı ve nefes, kontrol ve konsantrasyonla birleştirilmişti. Sonuç artan esneklik, güç, beden farkındalığı, enerji ve gelişmiş zihinsel konsantrasyondur. Pilates ayrıca daha iyi sonuçlar alabilmek için egzersizinin beş ana aletini de tasarlamıştı. Karın, alt sırt ve kaba etler vücudun geri kalanının özgürce hareket etmesi için destekleniyor ve güçlendiriliyor Pilates programında. Pilates uygulayıcıları eğitimlerinde, güç ve esneklik inşa edebilmek için kendi vücut ağırlıklarını kullanmaktadırlar. Bunu yüksek düzeyde kardiovasküler egzersiz üzerine yoğunlaşmadan gerçekleştirmeyi hedeflerler. Günümüzde Pilates pek çok fizyoterapist tarafından rehabilitasyon sürecinin bir parçası olarak kullanılmaktadır.
 
         
AEROBİK
      Aerobik kelimesi "Oksijen ile" anlamına gelmekte ve kasların enerji üretim sürecindeki oksijen kullanımına atıfla kullanılmaktadır. Aerobik egzersiz tipi kasların uzatılmış zaman aralıklarıyla orta düzeyli zorlanmasından başlayan ve yüksek kalp atım oranının korunduğu egzersizleri içermektedir. Bu tip egzersizlerde enerji yağların ve glükozun oksijen kullanılarak yakılmasıyla sağlanır. Aerobik egzersizlerle kalori etkin bir şekilde yakılır ve bunun sonucunda vücut ağırlığının kaybedilir. Araştırmalar Aerobik egzersizin şu faydalarının olduğunu doğrulamıştır: Kasların güçlendirilmesi, Kalp kaslarının güçlenmesi, Kan basıncının düşürülmesi ve genel dolaşımın iyilişterilmesi, Vücudda kırmızı kan hücrelerinin toplam sayısının artışı ve bedenin daha fazla oksijen alımının sağlanması
 
         
VÜCUT GELİŞTİRME
      Vücut geliştirme, ağırlık kaldırma, kalori alımı ve diğer uygulamaların bir araya getirilmesiyle kas telciklerinin (fibres) geliştirilmesi işlemidir. Fiziksel görünümünüzü iyileştiren özgüven kazandıran bu sporla birlikte sosyal hayatınız da değişecektir.
 
         
         
KARDİYO
      Vücuttaki istenmeyen yağları yakmak amaçlı belli bir tempoda , kalp ritmimizin normalin üstünde yüksek seyirlerde olduğu egzersizlere diyoruz. Salonumuzda eğitmenlerimiz eşliğinde size özel düzenlediğimiz kardiyo programıyla birlikte kendinizi yenileyeceksiniz.
 
         
STEP
      Step, step platformunun kullanımıyla hareket kombinasyonlarının müziğe uyarlanarak yapıldığı bir aerobik egzersizdir. Step platformu önünde, yanında, arkasında, çaprazında ve üstünde hareketler yapılarak tüm yönleriyle kullanılır.
 
         
SPINNING
      Spinning bisikleti adı verilen, özel tasarlanmış sabit bir bisikletle yapılan bir egzersizdir. Pedal çevirdikçe, sizi motive eden bir müzik çalar ve çalıştırıcı, bisiklete dışarıda bindiğinizi gözünüzde canlandırmanızı sağlayacak şekilde konuşur.

      “Spinning” ciddi miktarda kalori yakar (45 dakikada 450 kalori kadar) ve kalbinizin hızlı kan pompalamasını sağlayacak harika bir aerobik egzersizdir. Ayrıca Üst bacaklarınızın Ön ve dışta kalan kısımlarını benzersiz bir şekilde sıkılaştırır.
 
         
MODERN DANS - ZUMBA
      Dans ederken spor yapmak, eğlenerek kilo vermek, kolay form tutmak, kalp sağlığınızı korumak için hepinizi salonumuzda zumba yapmaya davet ediyoruz.
 
         
KARATE
      Deneyimli hocamız eşliğinde bu sporun inceliklerini öğrenecek yaşam disiplini haline getireceksiniz.
 
   
ÇOCUK KARATESİ ve JİMNASTİK
      Çocuklarımızın erken yaşlarda başladıkları bu spor sayesinde hayat başarıları artacak ve çocuklarımız özgüven kazanacaklardır. Bu sporu yapan çocuklar başarıyı ilke haline getirip okul becerilerini de geliştireceklerdir.
 
         
MMA
      Karma dövüş sanatları (MMA), tarafların karşılaşmalarda üstünlük sağlamak için her türlü dövüş sanatı tekniğinden faydalanabildiği dövüş sporudur. Bu sporu deneyimli hocamızla birlikte öğrenip geliştireceksiniz. Üstün antrenman programlarıyla birlikte kendinizi mükemmel ve yenilmez hissedeceksiniz.
 
         
BREZİLİAN JIU JITSU
      BJJ, güce değil zamanlama ve tekniğe dayanır. Tekniklerin uygulamasında kaldıraç prensibi temeldir. Dolayısıyla hafif ve güçsüz bir kişinin, ağır ve güçlü rakipler karşısında bile başarılı olabilmesini sağlar. Kapışmayı en kısa zamanda yer güreşine dönüştürüp rakibin kolunu, bacağını, boynunu sıkıştırıp rakibi etkisiz hale getirmeyi amaçlar.
 
         
MUAY - THAI
      Tayland'da ortaya çıkan ve özgün adı Muay Thai olan dövüş sporu. Tayland Boksu da denir. Yumruk, diz, dirsek ve tekmelerin kullanıldığı sert bir dövüş sanatıdır.
 
         

HAKKIMIZDA
Spor salonumuz 2013 yılında faaliyete geçmekle beraber zamanının en kaliteli malzemeleriyle sizlerin hizmetine sunulmuştur.
DETAY
AKTİVİTELERİMİZ
  • Fitness
  • Pilates
  • Aerobik
  • Vücut Geliştirme
  • Kardiyo
  • Step
  • Spinning
  • Modern Dans
  • Karate
  • ...
DETAY
BİZDEN
DETAY
BİZE ULAŞIN

0462 344 2 444
0535 865 10 48

Dünya Ticaret Merkezi Karşısı
Kaşüstü / Yomra
Trabzon

DETAY